OGS | Keretin Golf-kenttä

Kentänavaus, kentänhoito ja talkoot

Kentänavaus, kentänhoito ja talkoot

Kentänavaus, kentänhoito ja talkoot

Tervehdys kaikille jäsenille. Kesä tekee tuloaan, hitaasti mutta varmasti. Jokaisella jäsenellä on varmasti palava halu päästä pelaamaan, nauttia tästä hienosta lajista mahtavien pelikavereiden kanssa.

Kentän avaus on viivästynyt johtuen viileästä keväästä, lumien sulamisvesien tuomasta ongelmasta 4/5 väylien alueella sekä 4. väylän punaisen tiiauspaikan kunnostustyöstä. Kenttä on talvehtinut hyvin ja kentän peliolosuhteet alkavat olla kohdillaan. Greenit ovat viilletty ja kylvö tehty alkuviikosta. Kentänhoitajat ovat työskennelleet useamman viikon saadakseen olosuhteet mahdollisimman hyviksi kauden aloitukseen.

Talkooväkeä oli hyvin perjantain 13.5 talkoissa. Lisäksi seuran jäsenistöä on käynyt omatoimisesti pitkin kevättä haravoimassa ja siivoilemassa kentän alueella. Kiitos heille! Muutamia linnunpönttöjäkin on tullut väylien läheisyyteen.

Perjantaina 20.5. klo 15 alkaen on talkoot vielä viimeisiä siivouksia varten.

Kokoontuminen rangen parkkipaikalle!!

Talkoolaiset pääsevät pelaaman kierroksen talkoiden jälkeen :)

Kenttä avataan virallisesti lauantaina 21.5 klo 10 perinteisin menoin -> seuran puheenjohtajan ja kapteenien avauslyönneillä.

Klubi aukeaa klo 9. Varaathan riittävästi aikaa ennen kierrokselle lähtöä, sillä klubilla saattaa olla kiireistä ensimmäisenä päivänä.

Ajanvaraukset pelaamaan nexgolfin kautta. Vieraspelaajat teetimen kautta tai soittamalla klubille.

https://ogs.fi/pelaaminen/ajanvaraus

Greencard-kurssit alkavat piakkoin, seuraa seuran kotisivuja sekä sosiaalista mediaa.

https://ogs.fi/pelaaminen/kurssit

Hyvää golf-kesää kaikille ja tehdään tästä yhdessä hyvä golfkesä :)

Seuran kapteeni Petri

Kenttätoimikunnan puheenjohtaja Kari

PS. Kentän kunnossapito kuuluu kaikille pelaajille!

MUISTAKAA PELATESSA KORJATA LYÖNTIJÄLJET!

MYÖS PALLON ALASTULOJÄLKIEN KORJAUS GREENEILLÄ!

ROSKAT ROSKIIN ;)