OGS | Keretin Golf-kenttä

Kaupunkiottelu Iitissä 10.9

Kaupunkiottelu Iitissä 10.9

Kaupunkiottelu Iitissä 10.9

Golfseuramme osallistuu tänäkin vuonna kaupunkiotteluun, joka pelataan 10.9 Iitti-golfissa. Joukkueen suuruus on 5-6 pelaajaa, joista 5 parhaan tulos huomioidaan joukkueen tulokseen. Puheenjohtajan tulos lasketaan aina mukaan joukkueen tulokseen. Mikäli puheenjohtaja ei ole ilmoittautunut kilpailuun, lasketaan joukkuetulokseen puheenjohtajan korvaavana kilpailijana seuraavien henkilöiden tulokset järjestyksessä: kapteeni, varapuheenjohtaja, ladykapteeni tai etukäteen nimetty hallituksen jäsen. Suositus on, että joukkueeseen osallistujat olisivat seurojen hallitusten tai toimikuntien jäseniä sekä tarvittaessa seura-aktiiveja. Tämän vuoden joukkueen valitsi seuran kapteeni, ja pelaava kokoonpano on: Raimo Tölli, Petri Valjus, Senja ja Kari Puodinketo, Esa Nikkinen ja Jorma Mitjonen.

Voit lukea tapahtumasta lisää osoitteessa www.kaupunkiottelu.org

Viime vuonna seuramme sijoitus oli hienosti neljäs.